Aramak için "Enter", çıkmak için "Esc" tuşuna basınız.
mardin turları, mardin turu, mardin tur şirketi, mardin gezilecek yerler, mardin gezisi

Dünyadaki Pandemi Turizm Sektörünü Nasıl Değiştirdi ?

Dünyadaki Pandemi Turizm Sektörünü Nasıl Değiştirdi ?

mardin turları, mardin turu, mardin tur şirketi, mardin gezilecek yerler, mardin gezisi

Merhabalar,

Pandemi süresi turizm sektöründeki kuralları baştan yazmaktadır. Türkiye’de bulunan turizmcilerin ise bu kuralları yazarken etkin bir rol oynaması ve oluşan yeni dengelerde kesinlikle yer alması gerekmektedir. Dünya genelinde 2019 yılına kadar en popüler lokasyonlar artık ziyaret edilememekte ve ziyaretçi kaybı yaşamaktadır. Bu dönemde oluşacak yeni rotalar kesinlikle yeni düzenin içinde popüler rotalar olarak değişecektir.

İspanya, İtalya, Fransa ve Yunanistan gibi lokasyonlar neredeyse bir buçuk yıldır ziyaret edilememekte ve bu durumun 2021 sonuna sürmesi tahmin edilmektedir. 2021 yılının Mart ayında olmamıza rağmen Türkiye çok yüksek bir talep ve rezervasyon almaktadır. Bunun bir sebebi de eski popüler lokasyonların ziyaret edilememesi ve insanların artık kapanmalar ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı ciddi bir tatil ihtiyacı yaşamasıdır. Bu süreçte Tükiye içinde oluşan yeni rotalar ve ziyaret noktaları dikkat çekmektedir.

Mezopotamya Ovası ve Güneydoğu Anadolu bölgesi şüphesiz ki pandemi dönemi oluşan yeni rotalardandır. Bu rotada hizmet veren turizm çalışanlarının bu talebe geçici olarak bakmaması ve en iyi şekilde hizmet vermesi Mardin ve çevresinin uluslar arası turizmde kalıcı bir nokta olmaya taşıyacak ve ziyaret sıklığını arttıracaktır. Yabancı turistin yerli turiste göre en önemli farkı en çok artması istenen geceleme sayısının fazla olmasıdır. Bunun yanında kur farkı yabancı turist için cennet ülkemizi adeta ucuzluk cennetine çevirmekte ve alışveriş tutarı artmaktadır.