Aramak için "Enter", çıkmak için "Esc" tuşuna basınız.
mardin turları, mardin turu, mardin tur şirketi, mardin gezilecek yerler, mardin gezisi

Mardin’de Yaşam

Mardin’de Yaşam

mardin turları, mardin turu, mardin tur şirketi, mardin gezilecek yerler, mardin gezisi

Merhaba Sevgili Gezginler,

Mardin’li olarak burada yaşamanın anı hissetmek olduğunu söyleyebilirim. Eskiye olan vefa ve yeniye olan saygı her daim zihinleri taze, gönülleri ferah tutar. Kalabalık ve büyük bir kent olmamasının en güzel avantajı da çoğu kişiye tanıyabilme ihtimalinizdir. Yolda gördüğünüz bir kişiyi tanımıyorsanız; kuzenini, kardeşini veya anne-babasını kesin tanırsınız. Böyle bir kentte doğal olarak talihsizlikler harici güvenlik problemi de yaşanmamaktadır. Birbirini tanıyan insanlar bazen nispetli, bazen de hoş sohbet olabilirler Dünya’nın her yerinde olabileceği gibi.

Mardin’de geçmişe her zaman bir bağlılık vardır. En büyük özelliğimiz ise herkesin bildiği gibi misafirperverliğimizdir.

Misafirperverliğin bu kadar ileri düzeyde olmasının sebebi kırsal hayatın verdiği örf ve adetlerdir aynı zamanda bunlara olan bağlılıktır. Bağlılığın sebebi menfaat değil, bu hoşgörüyü sürdürmek ve pozitif yaşamlar kurma amacından geçer. Mardin’de bir tanıdığınız varsa dikkat edin daima sakin ve kararında insanlardır. Büyük şehrin koşuşturma ve stresinden uzak kentimizde yaşadığımıza çoğu zaman şükrediyoruz. Bu gibi varlıkların değerini bilmeyen Z kuşağı okul veya iş gibi sebeplerden göç ediyor ve çok sürmeden geri dönüyor. Buralarda büyümüş bir insan, buraya aittir. Nereye giderse gitsin hem izini hem de hasretini taşır.
Kökeninize ve geçmişinize daima vefalı olun, gelecekte sizi koruyan ve yücelten bu olacaktır.

Yazıyı oylayınız
[Toplam: 0 Ortalama: 0]