Aramak için "Enter", çıkmak için "Esc" tuşuna basınız.
turizm sektörünün geleceği

Pandemi Sonrası Sektörler Nasıl Değişecek ?

Pandemi Sonrası Sektörler Nasıl Değişecek ?

turizm sektörünün geleceği

Merhaba,

Dünya’yı etkisi altına alan pandemi nedeniyle bildiğiniz gibi sektörler ve meslekler artık hiç bir zaman eskisi gibi olmayacak. Peki nasıl değişecek ? Bu evrilme kesinlikle yenileşme ve dijitalleşme çevresinde gerçekleşecektir. Pandeminin artık bir ömür boyu bizimle olduğunu düşünüp buna göre hareket etmemiz ve yeni normalinde buna göre şekilleneceğini unutmamamız gerekiyor.

Yapaz zeka ve ucuz maliyetli robotların insanların yerini almaya başlaması ile bir çok meslek şimdiki kadar önemli olmayacak veya hiç olmayacak. Örneğin turizm sektöründe aracı kurumlar ve acentelerin ortadan kalkması hiç te tahmin edilmesi zor bir konu değil. Otellerin yerine Airbnb, taksilerin yerine Uber ve turizm acentelerinin yerine Booking.com gibi platformların var olması zaten işi zorlaştırıyordu, Dünya’da globalizasyon durma noktasına gelse de bu durma insanlar arasındaki iletişimi durdurmuştur ve insan-makine iletişimini arttırmıştır. Bu yüzden insanlar artık her şeyi akıllı telefon veya bilgisayar üzerinden yapmaya çalışmaktadır. Hatta ve hatta aradıkları veya ihtiyaç duydukları bir platform yoksa kendileri kurabilecek kadar kolay bir altyapıya sahip olan internet alt yapısı yeni normalde gelişen ve süreklilik kazanan işletmelerin en belirleyici kriterlerinden olacaktır.

İşletmelerin bu dönemde yapması gereken en önemli görev, işlerin durgunluğu veya azlığından yakınmak yerine bunu fırsat bilip tüm zamanlarını ve enerjilerini bu yönde gelişmeye kullanmalıdır.

 

Yazıyı oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]