Aramak için "Enter", çıkmak için "Esc" tuşuna basınız.
mardin gezi rehberi

Pandemi turizm sektörüne nasıl yenilikler getirdi ?

Pandemi turizm sektörüne nasıl yenilikler getirdi ?

mardin gezi rehberi

2020 yılının başlarında durma noktasına gelen turizm sektörü yeni yapılan düzenlemeler ve serbestlikler ile rahat bir nefes almaya çalışacağı bu yılı umarız ki herkes beklediği gibi geçirir.

Turizm sektörü başta olmak üzere herkesin bildiği gibi gıda, eğlence ve perakende sektörlerini de negatif olarak etkilemiştir. Türkiye turizm potansiyeli ile daima yurtdışından misafirlerin ilgi odağı olmuştur, bu dönemde Türkiye veya başka bir ülkeye seyahat edemeyen insanlar ve özellikle de seyyah insanlar, kuralların gevşetilmesi ile ilk rezervasyonlarını yapmıştır. Rezervasyon yoğunluğunun aynı döneme yüklenmesi ise ayrı bir problemi beraberinde getirmektedir. İnsanların uzun bir kapanma dönemi sonrasında tatil için sürekli yoğun tarihleri seçmesi kendilerini de riske atmaktadır. Halbuki pandemiden turizm sektörün ve müşterisinin öğreneceği bir şey varsa o da artık yoğun tarihlerde tatil yapmamız gerektiğidir. Bayram, yılbaşı ve ulusal tatil tarihlerinde tatil yapmak artık herkes için bir risk oluşturabilir.

Rezervasyon ve plan yapacak herkesin bu yoğun tarihlerden kaçınmasını ve mümkünse daha farklı periyod ve tarihlerde tatile çıkmasını rica ederiz.

Saygılarımızla.

Yazıyı oylayınız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]